Září 2017

Deník mlad maminky 04

29. září 2017 v 8:34 | S. K. Holesova |  Deník mladé maminky
Dobré ranko, konečně jsem se zase dostala na internet. Konečně jsme všichni, dalo by se říci, zdraví a hned jsme museli jít na procházku. Byli jsme si v krámku pro pečivo a dnes mám v plánu jít se s dětmi podívat i na koňíky. Malá Tamarka je prostě zbožňuje. Vždy se směje a ukazuje na ně svím malím prstíkem. Miluji když jsou mé děti šťastné a udělala bych vše na světě aby to tak i zůstalo. Ale to by svět nesměl být takovou mrchou...

No mezitím mě chytla brutální chuť se vzdělávat ve všem.... A tak už mám za sebou první internetoví rekvalifikační kurz: začínáme s fundraisingem dokonce jsem dostala i certifikát.... A i když vím že mi je to tak nějak k ničemu, tak věřím že ty informace se přeci jen někdy budou hodit. Ať už bych je měla využít jen v běžném hovoru nebo je měla využít jednou v praxy.

No a pamatujete si jak jsem řkala že Dantíkovy vyrobím kolotoč nad postílku? Nu, tak jsem teprve začala. Ale myslím si že to bude celkem pěkné.... No uvidíme vyrábět věci mi nikdy nešlo ale třeba když to budu dělat s láskou, tak to bude pěkné...

Jinak sem si říkala že už bych pomalinku a polehoučku mohla začít pracovat na své básnické zbírce... Problém u mě nastane až budu opravovat tu mou slavnou gramatiku. To teprve bude horor.

1. kapitola - SETKÁNÍ

23. září 2017 v 23:45 | S. K. Holesova
Byla to láska na první pohled. Marianna byla zrovna v nákupním centru, když spatřila nádherného muže. Vypadal jako anďel. Jeho hebké, dlouhé, blonďaté vlasy zářili ve světlech všech těch lamp, jako by snad byli z pravého zlata. A to ani nemluvím o jeho azurově modrých očí, které vás nutili do nich pohlédnout. A však jak mile jste tak učinili, počali jste padat .......
Marianna stála jako uhranutá zlím kouzlem a nemohla se pohnout z místa. Ten mladík jí natolik fascinoval že zapomněla na okolní svět! Možná proto málem dostala infarkt když zazělo hlášení z rozhlasu. Hystericky zaječela, vyskočila a málem se hanbou propadla. To ovšem nebylo to nejhorší. Horší než strapňění sami sebe před davem, byl ten, že onen mladík z ničeho nic zmizel a stejňe tak náhle se oběvil před ní. Pak promluvil! Měl tak malebný, konejšiví hlas že Mariann měla co dělat, aby se nezchoulela v jeho náručí a nepočala příst jako malé koťe.
" Dobrý večer, nemohl jsem si nevšimnou vaší něžné krási. Jsem malíř a chtěl jsem se vás zeptat zda by mi nestála modelem?"
Marianna zmateně zamrkala a kdyby to nevipadalo divně spadla by jí brada až do klína. A však ani na vteřinu nezaváhala, když odpověděla: "Ano, moc ráda."Deník mladé maminky 03

21. září 2017 v 12:18 | S. K. Holesova |  Deník mladé maminky
Tak abych byla přesna od večerní neděle svádíme ťežký boj.... Nejdřív jsem já i Tamarka onemocněli... Což u nás znamená: rýma, horečka a bolest v krku. Do úterý to bylo hororoví ale bylo hodně fajn že Dante i Honza byli v pohodě. Ve středu už mě a Tamarku trapila jen rýma a však nyní má horečky a rýmu Dante.... Nejhorší na tom je asi to že nám doktor řekl že skrz jeho srdéčko nesmí mít dlouho horečku.... Což by nebyl problém ale ona mu prostě snížit zrovna teď bůh vý proč nejde.. Nebo jde ale fakt blbě. Hodňe se bojím i když vím že bude v pořádku. Navíc i když mu asi není nejlépe tak se tu na mě culí.

Ale za to jak jsou mé ďeti statečné a bojují s tímto hnusným nachlazením rozhodla jsem se že Dantíkovi vyrobím kolotoč nad postílku a Tamarce vzďelávací kartičky.... Tak mi držte palce aby se mi to pro ňe povedlo a zde přikládám i fotku Dantíka.


Zvířátka z drahokamu

17. září 2017 v 21:00 | S. K. Holesova |  seriály proTamarku
Popis :
Série 01:

Díly:

01.
02.
03.
04.
05.
06 .Nelítostná bitva na molu
07.
08.
09.
10.
11.
12.
13.
14 .
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26. Kami kami kouzelná moc Rinko
Série 02:

01. Super studium v zemi drahokamů
02. Láska, láska Rinko má prince
03. Špatné zprávy Diana se probouzí
04. Kolem a kolem den kdy se otáčí shusi
05. Vzlik. bohatá dívka znamená smůla
06. To pálí. poslední bitva proti Dianě
07. Oběvil se nový nepřítel Dian
08. Lezení. Rozuřená mimina
09. Ano, ano. Cesta kingova srdce
10. Je tady Rinko má prince
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17. Obava. Tvrdá zkouška čarodejnic
18. Napínavé. Dnešek je poslední den.
19. Ne, ne každý je King
20. Zamilování valentínské kouzlo
21.Vrchol operace nabídka k sňatku
22. Vzlyk. svatební smutek
23. Vzrušující. Dian proti čtiřem čarodějkám
24. Hurá, hurá. I když jsme každá jinde .......
25. Vrum, vrum. Návrat tria
26. Pusu, pusu. Zvířátka z drahokamu jsou .....
27.
28.
29.

Deník mladé maminky 02

17. září 2017 v 17:18 | S. K. Holesova |  Deník mladé maminky
Dnešek byl zajímaví tím že jsem s dětmi jeli k babice...Dantík většinu návštěvi prospal ale Tamarka řádila o sto šest. Běhala za kočičkama a snědla na co přišla. Kdežto já měla konečně možnost ze sebe opětovně udělat člověka a zkrášlit se. Mamča mi obarvila hlavu a segruška mi pujčila šminky. Po dlouhé době jsem se sama sobě líbila a byla jsem šťastná. Mezitím co já jsem měla volno od dětí, kterých se radostně ujala babička, jsem si mohla v klidu popovídat ze sestrou.

Po dlouhé době jsme měli možnost si vylít srdéčka jedna druhé. Povídali jsme si do konce i o oblíbených youtuberech a napánovali si vílet na bitvu na Bílé hoře.

Den bohužel skončil dříve nežli jsem si ho stihla pořádně užít a tak doufám že mě bude čekat mnoho dalších dnů kdy budu příjemě překvapená. Zde vám ukážu jednu fotku i se svou sestrou aby jste viděli jak jsem se zkrášlila.... Zatím nashledanou příště.Deník mladé maminky 01

16. září 2017 v 21:18 | S. K. Holesova |  Deník mladé maminky
Ahojky, jsem jedna s těch mladších maminek, které neustále plánují různé výlety a akce pro své děti. Poslední dobou přemýšlím hodně o Vánocích a jak je udělat co nejkrásnější pro mé malé prcky. Začínám už nakupovat dárky. Především pro to že nemáme moc peňez a nemohli bychom si dovolit pár dnů před svátkama utratit veškeré peníze. Někteří příbuzní si skrz to ze mě utahují, ale moc si toho nevšímám. Nehodlám si nechat kazit radost s tak významného dne. Lidičky ani nevíte jak jsem šťastná, naše první Vánoce. Oslavíme je jako rodina, budu tam já ( Sabina 21 let ) můj přítel ( Honza 22 let ), má nejstarší dcera ( Tamarka, rok a půl ) a můj malí syn ( Dante 2,5 měsíce).

Tak abych furt nebásnila jen o tom jak se těším, prozradím vám teď pár dárků co jsem prozaťím nakoupila. Mojí milované Tamarce jsem koupila kočárek na panenky, panenku a velké lego pro nejmenší. Většina by mi řekla že Tamarka je na takovéto věci ještě malá a podobně... Ovšem toto toleruji jen těm lidem co Tamarku neznají. Nikoli příbuzným. Tamarka i když je malinká učí se ba i chápe věci co málo které dítě v jejím okolí. Umí požádat o pití, říct si kdy chce spát, kdy jíst. Krásně mi pomáhá se svím bráškou .... Podává mi pro ňej dudlík nebo pleny po případě ubrousky... Je pravdou ale že na to musí mít fakt náladu....

Nu a abych se vrátila k dárkům Dantíkovi vůbec nevím co koupit... Jsem bezradná. Pro zatím jsem mu koupila pleny na zadeček a hromadu ubrousků. Vím není to nic moc ale do zítra zjistím co rozvíjí díťeti rozumové a motorikové schopnosti a něco s toho pak koupím. Přece jen malému bude na Vánoce takovích pět měsíců.

No a na konec je tu můj přítel..... Ten si vibral na vánoce minimálně jednu hru na pc. Já mu mám ale v plánu koupit i nějaké to domácí nářadíčko k jeho vysňené práci.

A co vy a Vánoce taky už je řešíte nebo ješťe ne ?

Má první kniha

13. září 2017 v 12:20 | S. K. Holesova
Má první kniha bude tvořená především z básní a sem tam z nějaké té mé životní zkušenosti.

První kapitola budou především zamilované básně:

1. "vlchodlak"
2. lásky kat
3. soused
4. temný rytíř
5. myslitel
6. ten jenž mi srdce vzal

K všem těmto 6 názvům spdá minymálně 6 básní. Téže u každého nzvu bude příběh o tom jak jsem dotyčného poznala a co se stalo že to nedopadlo nejlépe.

Druhá kapitola bude o nadpřirozenu:

1. noční nelidi
2. mořští nelidi
3. suchozemští nelidi

Nu k tady těm básním můžu jen podotknout proč píši tak děsivé příběhy..... Protože takový jsou ty o kterých píši..... Ať už jde o jakékoli stvoření málo kdy je opravdu přtelské...

s třetí kapitolou mám problém ..... mám tuny básní ale některé neumím zařadit proto budu nad další kapitolou muset posečkat

A proč vlastně ne?

13. září 2017 v 11:44 | S. K. Holesova |  téma týdne
Mám tunu chyb, jak v gramatice tak mám i minimlní slovní zásobu. Většina lidí by řekla ať se vzdám toho snu být spisovatelkou. Já si však jsem vědoma své neznalosti a začínám se učit vše od začtku. A opravdu myslím to se všemi svími sny vážně. Když věříte sami v sebe opravdu se dá říci na všechno : " a proč vlastně to neskusit ? "

A opravdu když nad touto otázkou popřemýšlíte zjistíte že nic není nemožné. Všechno jde, jen si musíte svůj sen rozkouskovat. Říci si čeho všeho chcete v tomto snu dosáhnout. A pak, popřemýšlet nad otázkou: " Jak toho dosáhnout?"

Třeba právě můj sen zahrnuje tento postup:

1) naučit se gramatiku a pochytit z přečtených knih co nejce slov s kterými bych po sléze mohla pracovat

2) sepsat a dát dohromady veškeré své básně a příběhy

3) stáhnout si do pc Word nebo Oupen offise

4) vytvořit rádobi knihu ve Wordu a mít jakousi představu jak by měla vypadat

5) jít na stránku a nechat si vytisknout 20 knih, 10 bych dala příbuzným a 10 bych se pokusila prodat.


6) Vytvořit další knihu a nechat si udělat 20 výtisků a dalších 10 výtisků své staré knihy ( ovšem za předpokladu že bych tyto knihy opravdu prodala)Až budete mít toto všechno vymyšlené, pak už nezbývá nic jiného nežli čekat a věřit si.

Z láskou a přáním hezkého dne se s vámi loučím Líbající

CHovatelské

13. září 2017 v 10:44 | S. K. Holesova |  mé knihy
Jelikož mám mnoho a mnoho knih, tak si zde udělám takoví malí seznam tohoo co již vlastním:Abeceda chovatele:Zebřičky

činčila vlnatá

zlatý retrívr

fretka

morče


knihy které mi chybí :


křeček zlatý

jorkšírský teriér

Osmák degu

Andulka

Potkan


Abeceda akvaristy


knihy které mi chybí:

Akvrium - příručka pro začátečnky

Krevety sladkovodní

Krabi a poustevníčci

Jezrka zahradní

Raci sladkovodní

Jezírkové rostlinyAbeceda teraristy

Korálovky

Uovka červená

Knihy které mi chybí:

Chameleon jemenský

Gekončík noční

Želva zelená

Agama kočičínská

Leguán zelený

Krajta královská

Hroznýš královský

Agama vousatá

Felzuma madagaskarská

Štíři

Sklípkani rodu Brachypelma